Torrevieja i Alicante mają już swoje portale informacyjne dla Polaków!

Region Costa Blanca jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Hiszpanii, ale dla wielu Polaków mieszkających obecnie w tym regionie, życie tam może być zarówno obce, jak i trudne. W związku z tym, osoby należące do Polonii mogą skorzystać z możliwości dowiedzenia się więcej o tym, co ten region ma do zaoferowania. Istnieją zasoby i systemy wsparcia, które oferują zajęcia dla Polaków, a także informacje dotyczące prawa i języka hiszpańskiego. Dzięki licznym organizacjom lokalnym, a nawet bezpłatnym lekcjom języka, członkowie polskiej społeczności na Costa Blanca mogą znaleźć swoje miejsce w domu i stać się częścią tego wspaniałego miejsca.

Polonia na Costa Blanca

W regionie Costa Blanca mieszka prężna polska społeczność, ale do niedawna dowiadywanie się o ważnych wydarzeniach lub poznawanie lokalnej kultury nie było takie proste. Na szczęście dla tych mieszkańców powstały dwa nowe portale – dla miasta Torrevieja i Alicante, a prace trwają nad barcelonaonline.pl i madrytonline.pl. Portale są wspierane przez Konsulat Generalny w Barcelonie, który pomagają w dostarczaniu przydatnych, aktualnych informacji o regionie. Na stronach można znaleźć wszystko, począwszy od pobliskich połączeń komunikacyjnych i atrakcji, po szczegółowe przewodniki na temat życia miejskiego i polityki w regionie. Dzięki temu każdy, kto chce odwiedzić tę różnorodną część Hiszpanii, może teraz przyjechać w pełni przygotowany i wyposażony w niezbędną wiedzę przed przyjazdem.

Co zawierają portale Torrevieja i Alicante

Portale dla Polonii w Hiszpania standardowo zbudowane są według podobnego schematu. Na poniższym przykładzie portalu www.torreviejaonline.pl omówimy standardowy układ portalu hiszpańskiego.

W menu w górnym pasku możesz zapoznać się z zakładkami:

  • Kamery Online – przedstawiający aktualny podgląd na Torrevieja,
  • Transport – omawiający szlaki komunikacyjne do i z Torrevieja,
  • Strony o … – spis linków do popularnych forów, blogów, vlogów o Torrevieja,
  • Urzędy – namiary na główne instytucje w Torrevieja,
  • oferty jakie Polacy oferują innym Polakom (i nie tylko) – każdy może założyć sobie konto na portalu i dodać swoje ogłoszenie dotyczące Torrevieja, La Mata, Orihuela Costa i okolic.

Poniżej znajdziesz spis artykułów, które pogrupowane są wg kategorii:

  • Aktualności w Torrevieja – znajdziesz tam newsy z miasta, np. wywiad z burmistrzem, ogłoszenia o wyborach, dni karnawałowe, aktualne spisy narodowości w mieście itp.,
  • Praca – zawiera ogłoszenie pracy w Torrevieja dla Polaków, które widnieją w internecie,
  • Nieruchomości – spis agencji nieruchomości działających na terenie miasta, porady dotyczące zakupu nieruchomości, czy rozważania na temat rynku nieruchomości,
  • Firmy – to dane dotyczące działaności Polaków w Torrevieja, wywiady czy godziny pracy lokalnych bazarów w Torrevieja i w pobliskich miejscowościach,
  • Ciekawostki z Torrevieja – tam możesz poczytać o dzielnicach, dziwnym prawie hiszpańskim, filmach dokumentalnych o Torreviaja, pogodzie rocznej i statystykach sejsmicznych, a także np. skąd się wzięłna nazwa miasta.

Jeden z ciekawszych artykułów na portalu Torrevieja Online dotyczy ogromnego trzęsienia ziemi, które niegdyś nawiedziło miasto. Dziś na początku artykułu na bieżąco masz podgląd na aktywność sejsmologiczną w ostatnich dniach w całej Hiszpanii.

Na stronie Torrevieja Online znajdziesz również spis lokalnych ryneczków, posegregowany wg gopdzin ich funkcjonowania w konkretne dni tygodnia oraz napis “GO!”, który linkuje do ich adresów, gdybyś np. chciał skorzystać z nawigacji samochodowej. Po prawej stronie możesz skorzystać z kalendarza lokalnych wydarzeń, a także zajrzęc na Social Media portalu – 2 kanały facebook: Torrevieja Online oraz Torrevieja Market, które łącznie skupiają praw 5 tys. fanów, śledzących posty na Facebooku. Możesz też zadać swoje pytania przez chat, udostępniony w tym miejscu.

Jeśli mieszkasz w Hiszpanii, interesujesz się lokalnym życiem społeczności polskiej – zajrzyj na portale www.torreviejaonline.pl, www.alicanteonline.pl. To portale prowadzone z pasji, które pomogą Ci zrozumieć życie i problemy Polaków w Hiszpanii.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *