Na tej stronie poznasz: misję bloga, informację o moich czytelnikach, statystyki odwiedzin, możliwe formy współpracy, a także cennik wraz z przykładami zrealizowanych projektów.

Jeżeli jesteś zainteresowany promocją swojego produktu, usługi, eventu, osoby na naszym blogu, który skierowany jest do Polonii mieszkającej w Hiszpanii oraz Polakach planujących przeprowadzkę lub przyjeżdżających tymczasowo do Hiszpanii, w takim razie poznaj możliwe metody działania:

Kim są nasi czytelnicy?

Treści prezentowane na blogu przeznaczone są przede wszystkim dla osób chcących przeprowadzić się do Hiszpanii ale nie wiedzą jeszcze jak to zrobić lub mieszkają tutaj i planują zalegalizować swój pobyt. Podstawowa grupa docelowa, do której adresowane są treści, to kobiety i mężczyźni w wieku 25‐40 lat, z większych miast, wykształcone, z proaktywnym podejściem do życia, chcące dowiedzieć się czegoś więcej o kraju, w którym planują mieszkać. Uniwersalny charakter artykułów sprawia, że również inne grupy czytelników chętnie sięgają po treści zawarte na blogu.

Statystyki bloga

Blog cały czas się rozrasta. Statystyki na ten miesiąc generują się na bieżąco, jednak informacje pojawią się na koniec miesiąca. Jeżeli jesteś zainteresowany ich wielkością już teraz to skontaktuj się z nami proszę.

Blog Polacos.pl ruszył w lutym 2019 roku, a w sumie od początku zaczął stopniowo zyskiwać na popularności.

Na dzień 28 luty 2019 miesięczne statystyki prezentują się następująco:

Statystyki Polacos.pl Luty 2019

Warunki współpracy

Twoja firma/marka może zostać partnerem pojedynczego artykułu na blogu. Tworząc go trzymam się takich zasad:

 • Artykuł jest w pełni spójny z tematyką bloga, merytoryczny i wartościowy dla Czytelników.
 • Wspólnie omawiamy jego koncepcję, jednak treść jest moim autorskim opracowaniem – nie publikuję klasycznych artykułów sponsorowanych.
 • Przed publikacją przesyłam artykuł w celu weryfikacji merytorycznej. Konsultujemy się, ale Partner artykułu nie ma wpływu na moje osobiste opinie i oceny wyrażone w artykule.
 • Informacja o Partnerze jest zawsze otwarcie komunikowana Czytelnikom.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla Ciebie kluczowe są cele komercyjne (sprzedażowe, wizerunkowe, itp.), które muszą być zrealizowane. Dlatego za każdym razem szukamy formuły win-win-win (Czytelnicy, Twoja firma, ja).

 • wpis na mediach społecznościowych
 • wyjazd sponsorowany – relacja
 • warsztaty w formie relacji lub prowadzenie warsztatów
  recenzje oraz testy produktów, które mogą być zakończone konkursem

Co zwiedzić w Alicante? Jak zrobić to tanio

Co zwiedzić w Alicante? Alicante jest stolicą regionu wakacyjnego Costa Blanca w południowo-wschodniej Hiszpanii. Nazwa pochodzi od niekończących się białych, piaszczystych plaż w tej części kraju. Miasto posiada wszystkie formy spędzania wolnego czasu i nocnej zabawy nad morzem, z piękną historią i średniowiecznymi zabytkami. Wszystko to czego można oczekiwać od hiszpańskiego miasta: średniowieczna forteca, która […]

Edukacja w Hiszpanii – Najlepszy poradnik w sieci

Edukacja w Hiszpanii Jeśli planujesz przeprowadzić się z rodziną do Hiszpanii, ten przewodnik mówi o tym czym jest edukacja w Hiszpanii i jest tym czego szukasz i który pomoże Ci zapisać dziecko do hiszpańskiego systemu edukacji od początków jego nauki czyli szkoły podstawowej aż do szkoły średniej i wyższej. Zrozumienie systemu edukacji w Hiszpanii może […]

Jak znaleźć pracę w Hiszpanii – Poradnik

Jak znaleźć pracę w Hiszpanii Jest to przewodnik dotyczący szukaniu pracy w Hiszpanii, oraz informacje o aktualnym stanie rynku pracy. Powiemy trochę o hiszpańskich pozwoleniach o pracę oraz o tym, gdzie znaleźć pracę w Hiszpanii. Jeśli dopiero przyjechałeś do Hiszpanii i rozpoczynasz proces poszukiwania pracy, może ci się wydawać, że istnieje zbyt wiele miejsc pracy, […]

Niniejszy dokument zawiera informacje dotyczące orientacyjnej wyceny typowych działań.

Przedstawione poniżej cena obejmuje:

 • Przygotowanie materiałów (merytoryczne opracowanie i napisanie artykułów o długości około 2 tys. znaków)
 • Udzielenie niewyłącznej, nieograniczonej w czasie licencji do wykorzystania treści artykułów przygotowanych w ramach współpracy w
  prowadzonych przez Partnera działaniach marketingowych
 • Publikację materiałów na blogu w ustalonym w umowie terminie
 • Promocję materiałów wśród czytelników bloga:
  a) rozesłanie newslettera do wszystkich subskrybentów z informacją o publikacji oraz linkiem przekierowującym na właściwą stronę bloga
  b) publikację posta na Facebooku związanego z artykułem w dniu publikacji oraz jego płatna promocja w celu dotarcia do wszystkich fanów i możliwie dużej grupy znajomych fanów
  c) publikację informacji o opublikowanych materiałach na profilu LinkedIn

W przypadku współpracy nawiązanej do dnia 1 marzec 2019 r. orientacyjna cena typowych działań kształtuje się następująco:

 1. Partner pojedynczego artykułu: 200 EUR
 2. Inne formy współpracy: indywidualnie
 3. Banner reklamowy: indywidualnie
 4. Reklama w sekcji Współpraca: 50 EUR / 3 miesiące

Wystarczy, że wyślesz maila o temacie: Współpraca na adres: kontakt@polacos.pl. Optymalnie będzie, jeśli przedstawisz w nim następujące informacje:

 • wstępny zarys lub ogólną koncepcję współpracy
 • nazwę firmy/marki i typ produktu/usługi, których dotyczy akcja promocyjna
 • cel, który przyświeca Waszym działaniom
 • dane do kontaktu

Taki zestaw pozwoli mi przygotować dla Ciebie lepszą i bardziej przemyślaną odpowiedź.