Początek

Początek

Witajcie,
Jesteśmy rodzinką 3-osobową. Mąż, żona oraz w momencie przeprowadzki niecało-roczny synek. Od zawsze wakacje spędzaliśmy w rejonie Hiszpanii i stąd pewnego razu pomysł aby tu zamieszkać.
Od naszej decyzji dotyczącej zmiany miejsca zamieszkania aż do przeprowadzki minęły 2 lata. Przez ten okres planowaliśmy, czasem rezygnowaliśmy ale w efekcie wyprowadziliśmy się z Gdyni i zamieszkaliśmy na stałe w Hiszpanii. To był ciężki okres poszukiwań; transportu dla naszego dobytku, pojazdu, załatwiania spraw wyjazdowych, określania budżetu, poszukiwania odpowiedniego mieszkania oraz miejsca gdzie te mieszkanie miało się znajdować. Co do wyboru miejsca to sprawa też nie była taka oczywista. Wiedzieliśmy, że nie chcemy mieszkać w upałach sięgających 40-kilku stopni (czyli Andaluzja), nie chcieliśmy także mieszkać w rejonach zimniejszych jak Barcelona (braliśmy pod uwagę tylko rejon morza śródziemnego) i tak znaleźliśmy się w prowincji Alicante.
Bienvenido España

Bienvenido España

Rok 2015 to był przełomowy moment. Pierwsza noc w apartamencie po podjęciu decyzji bez powrotu. Początki były trudne, zawsze są. Plan, który założyliśmy sobie jeszcze w Gdyni okazał się nadzwyczaj nieskuteczny. Po tylu latach wiemy że hiszpańskie prowincje, ba a nawet miasta żyją własnymi prawami i to co można uznać za pewnik w jednym miejscu, w drugim jest zupełnie odwrotnie. Przez ten czas przeskoczyliśmy praktycznie wszystkie kłody, które rzucała nam Hiszpania, a było ich bardzo wiele. Na początku internet, który chcesz podpiąć w mieszkaniu, okazuje się że bez numeru NIE nic nie można załatwić, w wielu firmach język angielski to czarna magia, a na domiar złego budynek, w którym mieszkaliśmy okazał się poza strefą FIBRA czyli szerokopasmowego dostępu do internetu za pomocą światłowodu. Poszukiwania odpowiedniego dostawcy internetu drogą radiową przyniosły skutek, ale prędkość tego połączenia była niższa niż w telefonie. Dokonaliśmy niezbędnych zmian w naszych planach i następnym celem było załatwienie wszelkich wymaganych dokumentów. Oczywiście tutaj także nie obyło się bez bariery językowej ale na szczęście udało się wszystko załatwić. Takich przygód, które nas spotkały, a możliwe że czekają również was jest wiele stąd też powstała ta strona, dzięki której chcielibyśmy wam pomóc.
Co dalej?

Co dalej?

Marzenia są świetne, szczególnie te, które możemy spełnić. Takim naszym spełnionym marzeniem jest Hiszpania. To właśnie tutaj, już nie tylko planujemy ale i chcemy zostać na zawsze. Wiem że również Ty masz taką ochotę i właśnie dlatego chcielibyśmy pomóc Ci w spełnieniu tych marzeń, byś mógł skorzystać z naszego doświadczenia i nie martwić się już więcej o te bardziej przyziemne sprawy. Przygotowaliśmy domyślny plan zawierający kompleksowy spis kroków, które pozowlą Ci załatwić najważniejsze sprawy tak aby cały proces przeprowadzki przebiegał bez najmniejszych zakłuceń.

  Jeden z wariantów listy przygotowań:

 1. Przygotowanie listy nieruchomości do wynajmu.
 2. Lista spraw do załatwienia przed wyjazdem z Polski.
 3. Przygotowanie listy wymaganych dokumentów na spotkania z urzędnikami.
 4. Przygotowanie listy majątku przeznaczonego do transportu.
 5. Rezerwacja biletów lotniczych i/lub transport pojazdu do Hiszpanii.
 6. Wynajem apartamentu.
 7. Założenie konta bankowego.
 8. Organizacja wymaganych usług typu internet, energia, woda, gaz, kursy językowe.
 9. Przygotowanie spotkań z urzędnikami w celu uzyskania podstawowych dokumentów.
 10. Zapisanie dzieci do szkoły wraz z wyborem i listą dostępnych placówek.
 11. Uzyskanie karty zdrowia, rezydencji oraz inne dodatkowe świadczenia.

Nasza pomoc kończy się na udostępnianych dla Ciebie artukółach, nastomiast jeżeli potrzebujecie również wynająć apartament wakacyjny lub interesuje Cie wynajem długoterminowy, wystarczy napisać lub zadzwonić.
Pozdrawiam, Cześć.

Jeżeli szukasz apartamentu na wynajem krótko lub długoterminowy, skontaktuj się z nami.

  [Pola wymagane]