Witaj w Hiszpanii

Pasjonująca i oddana życiu Hiszpania jest zarówno stereotypem, jak i krajem bardziej zróżnicowanym, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Nasz Informator Turystyczny w Hiszpanii poprowadzi Cię po wszystkich regionach Hiszpanii.

Na tej stronie znajdziesz dwa narzędzia, które przydadzą się w Twojej podróży. Poradniki po miastach w Hiszpanii to pełnoprawne poradniki pozwalające zaplanować Twój pobyt w Hiszpanii. Natomiast Turystyczna Mapa Hiszpanii to ogólna mapa miejsc, które warto odwiedzić w całej Hiszpanii. Są miejsca znane i nieznane o których wcześniej nie miałeś pojęcia. Mapa jest aktualizowana na bieżąco.

Informator turystyczny w Hiszpanii

Epicka kraina

Różnorodne krajobrazy Hiszpanii poruszają duszę. Pireneje i Picos de Europa są tak piękne jak każde inne pasmo górskie na kontynencie, podczas gdy ośnieżone Sierra Nevada wznoszą się ponad spieczone słońcem równiny Andaluzji; są to miejsca na piesze wędrówki najwyższej klasy. Szalenie piękne klify północno-zachodniej części Hiszpanii, położone nad Atlantykiem, sąsiadują z uroczymi zatoczkami Morza Śródziemnego. A wszędzie tam, gdzie się udasz, wioski o ponadczasowym pięknie wpasowują się na szczytach wzgórz lub zanurzone w dolinach i trzymają się nadmorskich krańców jako maleńkie, ale prężne przyczółki starej Hiszpanii. To właśnie tam najprawdopodobniej poznasz uroki tego kraju.

Kulinarna uczta

Jedzenie i wino to w Hiszpanii narodowa obsesja, nie bez powodu. Filary hiszpańskiej kuchni są proste: niezliczona różnorodność, tradycyjne przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz wrodzona chęć do eksperymentowania i sprawdzania, co wyjdzie z kuchennego laboratorium. Możesz doświadczyć najlepszego posiłku w historii kosztując tapas w ziemnym barze, gdzie wszyscy krzyczą, lub poprzez posiłek przygotowany przez sławnego szefa kuchni w wyrafinowanym otoczeniu restauracji z gwiazdką Michelin. Tak czy inaczej, bogactwo gastronomicznych doświadczeń, które na Ciebie czekają, zapiera dech w piersiach i z pewnością będzie punktem kulminacyjnym Twojej podróży.

Sztuka imituje życie

Owiewane wiatrem rzymskie ruiny, katedry o rzadko spotykanej potędze i nieporównywalne klejnoty architektury islamskiej mówią o kraju, w którym wielkie cywilizacje historyczne powstawały, upadały i pozostawiały po sobie niezatarte ślady. Jaki inny kraj mógłby w ostatnim czasie wydać na świat tak buntownicze i niestrudzenie twórcze duchy jak Salvador Dalí, Pablo Picasso i Antoni Gaudí i umieścić je w centrum życia publicznego? A tutaj wielkie pomniki historii współistnieją z tak śmiałymi kreacjami architektonicznymi, że staje się jasne, iż przyszłość Hiszpanii będzie tak samo oryginalna jak jej przeszłość.

Fiesty i Flamenco

Nie bez powodu “fiesta” jest jednym z najbardziej znanych słów w języku hiszpańskim – życie jest tu fiestą i każdy wydaje się być zaproszony. Poczujesz to na zatłoczonej ulicy po północy, kiedy cała Hiszpania wyszła się bawić.

INFORMATOR TURYSTYCZNY

ALICANTE

Alicante to miasto portowe na południowo-wschodnim wybrzeżu Costa Blanca w Hiszpanii i stolica prowincji Alicante. Jego stare miasto, Barrio de la Santa Cruz, ma wąskie uliczki, kolorowe domy i nocne życie. Stąd winda lub stroma wspinaczka prowadzi do średniowiecznego Castillo de Santa Bárbara, położonego na wzgórzu z pięknymi widokami na wybrzeże Morza Śródziemnego.

CUENCA

Cuenca to miasto do odpoczynku, a nie do zwiedzania w pośpiechu. Miasto, po którym można spacerować, wchodząc w jego monumentalne zakątki; i kontemplować, z drugiej strony Júcar, zobaczyć je skąpane w słońcu lub oświetlone nocą. Aby odkryć ukryte tajemnice zaułków, fasad i wąskich uliczek, aby dać się wciągnąć do imponującej katedry lub zanurzyć się w otulających zabytkach Plaza Mayor.

MALAGA

Historia Malagi obejmuje około 2800 lat, co czyni ją jednym z najstarszych miast w Europie i jednym z najstarszych nieprzerwanie zamieszkałych miast na świecie. Według większości uczonych została założona ok. 770 p.n.e. przez Fenicjan jako Malaka. Pozostałości archeologiczne i zabytki z epoki fenickiej, rzymskiej, arabskiej i chrześcijańskiej sprawiają, że historyczne centrum miasta jest “otwartym muzeum”, ukazującym jego historię liczącą prawie 3000 lat. W Maladze urodzili się malarz i rzeźbiarz Pablo Picasso, hebrajski poeta i żydowski filozof Salomon Ibn Gabirol oraz aktor Antonio Banderas.

WALENCJA

Walencja to piękne plaże, wspaniałe fajerwerki i fantastyczne jedzenie – Walencja to prawdziwy klejnot wybrzeża Morza Śródziemnego. Miasto, które jest pełne kultury i skąpane w słońcu przez 300 dni w roku. Przygotuj się ciągłą imprezę bo motto miasta brzmi: “Vivir sin dormir” – żyj bez snu.

Inne atrakcje turystyczne