Calpe

Calpe – małe i piękne miasteczko w prowincji Alicante

Calpe to małe i piękne nadmorskie miasteczko we Wspólnocie Walenckiej, położone w prowincji Alicante, w regionie Marina Alta. Calpe to miejsce, które kryje w sobie fantastyczne zakątki i oferuje odwiedzającym emblematyczne miejsca i jest idealnym miejscem na pełne wakacje. To miasto znajduje się tylko 21 km od Benidormu, 35 km od Denia, 63 km od Alicante, 122 km od Walencji.

Poniższe linki są linkami afiliacyjnymi. Oznacza to, że jeśli klikniesz na dany link, a następnie zakupisz produkt, otrzymam niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Bilety lotnicze

Zobacz jakie są możliwe loty do tej lokalizacji.

Wynajem Auta

No i musisz się czymś poruszać. Zobacz nasze propozycje:

Hotele

Musisz gdzieś mieszkać. Oto nasze propozycje:

Calpe to małe i piękne nadmorskie miasteczko we Wspólnocie Walenckiej, położone w prowincji Alicante, w regionie Marina Alta. Calpe to miejsce, które kryje w sobie fantastyczne zakątki i oferuje odwiedzającym emblematyczne miejsca i jest idealnym miejscem na pełne wakacje. To miasto znajduje się tylko 21 km od Benidormu, 35 km od Denia, 63 km od Alicante, 122 km od Walencji.

Idealne miejsce, aby cieszyć się słońcem i plażą nie tylko w lecie, ponieważ jego wspaniały klimat pozwala cieszyć się tym fantastycznym miejscem przez cały rok.

Całkowicie dominującym elementem krajobrazu tego miasta jest majestatyczny szczyt Peñón de Ifach, który stał się symbolem regionu. Jest to góra wapiennej skały o wysokości 332 m, która przez wieki wywierała silny nacisk na człowieka i różne cywilizacje, które przemierzały te ziemie.

Dziś Peñón de Ifach jest emblematem Calpe i jednym z najpiękniejszych i najczęściej fotografowanych miejsc na Costa Blanca. Nie ma piękniejszej pocztówki w Calpe niż ta, którą oferuje ta góra o zachodzie słońca, skąpana w pomarańczowych i czerwonawych kolorach. Jednym z najbardziej popularnych zajęć dla odwiedzających Calpe jest wspinaczka na szczyt Peñón, skąd można podziwiać jeden z najlepszych widoków na wybrzeże lewantyńskie.

Wzdłuż ponad 12 km linii brzegowej o bardzo zróżnicowanej geografii, Calpe oferuje nam długie plaże z drobnym piaskiem i ukryte, dziewicze zatoczki z krystalicznie czystą wodą. Jej 14 plaż to synonim jakości i piękna krajobrazu, które każdego lata przyciągają tysiące turystów.

Obecnie miasto to dumnie powiewa 3 Błękitnymi Flagami przyznawanymi przez Unię Europejską na plażach Arenal-Bol, Playa de Levante i Playa Cantal Roig.

Miłośnicy przyrody z pewnością ucieszą się z Parku Las Salinas, gdzie mogą obserwować dużą liczbę ptaków, jak również ważną kolonię różowych flamingów i bocianów, która znajduje się zaledwie kilka metrów od Peñón de Ifach.

Historia Calpe

Historia Calpe sięga walenckiej epoki brązu około 1500 lat p.n.e. Później, Rzymianie założyli pierwszą osadę bezpośrednio pod skałą Calpe. Do dziś zachowały się rzymskie ruiny Baños de la Reina, gdzie konserwowano i przetwarzano ryby, gdyż była to niegdyś fabryka solonych ryb. Później terytorium to przechodziło w ręce muzułmanów, aż w 1254 roku, wraz z podbojem chrześcijańskim, stało się częścią Królestwa Aragonii. Pozostałości muru obronnego i Torre de la Peça są spuścizną po czasach, kiedy ludzie żyli w strachu i napięciu z powodu ciągłych ataków piratów i korsarzy między XVI a XVII wiekiem.

Obecnie, Calpe jest jednym z najbardziej popularnych kurortów na Costa Blanca. Dość łagodne zimy sprawiają, że miasto jest popularnym miejscem wypoczynku dla osób uprawiających sporty na świeżym powietrzu, takie jak jazda na rowerze, wędrówki i wspinaczka, a ciepłe lata gwarantują idealne wakacje na plaży.

Jak zająć czas w Calpe

Podczas wakacji, w Calpe jest mnóstwo ekscytujących rzeczy do zrobienia, a w okolicy Calpe czeka na Ciebie kilka prawdziwych atrakcji.

Oto najpiękniejsze miejsca do odwiedzenia w Calpe.

⭐ Opalanie się na Playa de la Fossa

Piękna Playa de la Fossa jest jedną z najpiękniejszych plaż w kurorcie. Ta drobnopiaszczysta plaża oferuje wyjątkową przyjemność kąpieli w długiej zatoce z cudownym widokiem na skałę Ifach, najważniejszy punkt orientacyjny Calpe. Malownicza jest również promenada, przy której ustawione są niezliczone restauracje i kawiarnie, gdzie można się zrelaksować.

Wielu turystów spędza swoje letnie wakacje właśnie tutaj, na Playa de la Fossa, w jednym z wielu pięknych apartamentów.

⭐ Oglądaj flamingi na Słonym Jeziorze

Jednym z najbardziej imponujących miejsc do odwiedzenia w Calpe, które prawdopodobnie pochodzi już z czasów rzymskich, jest piękne słone jezioro z niezliczoną ilością różowych flamingów. Ten naturalny krajobraz, położony w środku miasta, służy jako miejsce odpoczynku dla licznych ptaków wędrownych. Turyści są zdumieni, gdy nagle odkrywają niezliczone różowe flamingi przechadzające się po wodzie zaledwie kilka metrów dalej podczas spaceru po Calpe.

⭐Wędrówka na szczyt Ifach

Peñón de Ifach, 332-metrowy wapienny klif, znajduje się na wybrzeżu Calpe i z zaledwie 47 hektarami jest najmniejszym rezerwatem przyrody w Hiszpanii. Dzięki swojemu spektakularnemu kształtowi i zapierającej dech w piersiach lokalizacji na samym wybrzeżu, stał się ostatecznym symbolem całego Costa Blanca. Jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Calpe jest wędrówka na szczyt góry Ifach, skąd można podziwiać spektakularny widok na tę miejscowość wypoczynkową.

Do wędrówki na Ifach wymagany jest dobry poziom sprawności fizycznej. Na dość stromą trasę należy zaplanować całkowity czas wędrówki (łącznie z powrotem) na 3 godziny.

⭐ Playa del Arenal-Bol

Playa del Arenal Bol jest główną plażą w Calpe i prawdziwym magnesem dla odwiedzających, szczególnie w szczycie sezonu. Nie tylko drobny, jasny piasek i krystalicznie czyste morze są piękne, ale również fantastyczne tło z niesamowitym widokiem na skały Ifach jest wyjątkowe. Wzdłuż wysadzanej palmami promenady znajdują się restauracje, sklepy i bary plażowe, z których zawsze można podziwiać piękny widok na wyjątkowo piękną plażę Playa del Arenal-Bol.

Wzdłuż promenady, o długości około 1,5 kilometra, znajduje się duży wybór wspaniałych miejsc noclegowych w fantastycznej lokalizacji na plaży.

⭐ Odkryj Stare Miasto w Calpe

Jedną z najpiękniejszych atrakcji i obowiązkowym punktem zwiedzania jest urocze stare miasto w Calpe. Spacerując po kolorowym centrum miasta, niemal na każdym rogu odkryjesz ciekawe zabytki. Jedną z wielu tutejszych atrakcji są kolorowo zdobione schody na Carrer de Puchalt, ale również Plaça de la Villa i okoliczne uliczki fascynują wspaniałymi mozaikami ściennymi i kolorowymi malowidłami ściennymi.

⭐ Punkt widokowy Mirador Monte Toix

Prawdopodobnie najwspanialszym punktem widokowym w Calpe jest Mirador Monte Toix. Znajduje się on na wzgórzu na zachód od miasta i można na niego wjechać samochodem. Kiedy już znajdziesz się na szczycie, możesz oczekiwać najbardziej fascynującego widoku na Calpe, spektakularne skały Ifach i głębokie błękitne morze; panorama, którą zapamiętasz na długo.

⭐Wizyta na Aukcji Rybnej

Aukcja rybna odbywa się w porcie Calpe każdego dnia tygodnia od godziny 17:00. Nie powinieneś przegapić tego spektaklu, jeśli spędzasz tam wakacje! Jest to długa tradycja, gdzie lokalni rybacy sprzedają swoje świeże towary. Możecie obserwować ten zgiełk z trybuny i poznać tradycyjny handel rybami w Calpe.

⭐ Port w Calpe

Malowniczy port w Calpe znajduje się na końcu około 2-kilometrowej promenady nadmorskiej, Paseo Infanta Elena. Znajduje się tu port rybacki oraz przystań dla łodzi rekreacyjnych. W przyjemnej atmosferze można spacerować obok pięknych żaglowców i podziwiać widok na skały Ifach. W okolicy portu znajduje się kilka doskonałych restauracji rybnych, które serwują świeże owoce morza w przystępnych cenach.

⭐ Plaże w Calpe

Każdy, kto planuje wakacje w Calpe może cieszyć się wieloma malowniczymi plażami. Niektóre z nich należą do najpiękniejszych na całym wybrzeżu Costa Blanca. Można tu pływać na sennych, długich, piaszczystych plażach z widokiem na potężną skałę Ifach, ale wiele małych, zacisznych zatoczek w pięknym otoczeniu przyrody jest również bardzo atrakcyjnych. Oto najpiękniejsze plaże w Calpe:

⛱ Playa del Cantal Roig
⛱ Playa del Arenal-Bol
⛱ Cala El Racó
⛱ Playa de La Fossa
⛱ Cala La Calalga
⛱ Playa La Fustera
⛱ Platja Mascarat i Cala El Collao

⭐ Wycieczki po Calpe

Calpe znajduje się w samym sercu prowincji Alicante i jest idealnym punktem wyjścia do odkrywania pięknego wybrzeża Costa Blanca i najlepszych atrakcji w okolicy:

Polecamy wycieczkę do Altea ze śnieżnobiałą starówką, która znajduje się zaledwie 12 kilometrów od Calpe. Również wizyta w Benidorm, gigantycznym kurorcie wakacyjnym z ogromnymi drapaczami chmur, tętniącym życiem nocnym i kilkoma parkami rozrywki.

Jednym z najbardziej popularnych miejsc na jednodniową wycieczkę z Calpe jest górska wioska Guadalest, z której rozciąga się wspaniały widok na kobaltowo-niebieskie jezioro. W tym regionie znajdują się również wodospady Las Fuentes del Algar, gdzie można podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Nadmorskie miasteczko Villajoyosa, które zachwyca niezliczoną ilością kolorowych domków jest fantastycznie piękne i również warte odwiedzenia. Świetnym pomysłem jest również jednodniowa wycieczka do stolicy prowincji Alicante, z jej imponującym zamkiem.

 

A na zakończenie…

❤️️ Mam nadzieję, że powyższe materiały są dla Ciebie przydatne. Jeśli tak to pomyśl nad donacją na potrzeby dalszego rozwoju tej strony poprzez: https://ko-fi.com/polacos

Odwiedź nas na:

🗺 Poznaj nasze przewodniki po miastach w Hiszpanii: https://bit.ly/polacos-atrakcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *