Hiszpania

3 największe miasta w Hiszpanii – co warto w nich odwiedzić?

Hiszpania to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów kraj świata. Zabytki i miejsca warte odwiedzenia nie sposób policzyć i opisać. Wspaniałemu dorobkowi kulturowemu i walorom przyrodniczym towarzyszy świetnie zorganizowana infrastruktura turystyczna. Głównymi kierunkami w Królestwie Hiszpanii, które są obierane przez turystów są Madryt, Barcelona i Walencja. Co warto w nich zobaczyć?

Madryt

Madryt to największe miasto Hiszpanii, które jednocześnie jest stolicą kraju. To właśnie w Madrycie urzęduje rodzina królewska. Cała architektura Madrytu wprawia w podziw i zachwyt. Wzdłuż urokliwych ulic zlokalizowane są piękne kamienice pamiętające czasy wielkich dynastii. W stolicy znajduje się także wiele niepowtarzalnych zabytków i atrakcji. Należy więc zadać pytanie co zobaczyć w Madrycie?

Początkowym punktem zwiedzania Madrytu zazwyczaj jest Plaza Mayor. Jest to plac główny stolicy. W jego centrum znajduje się monumentalny pomnik Filipa III. To właśnie w tym miejscu odbywały się koronacje przyszłych królów państwa. Dookoła placu mieszczą się wyjątkowe kamienice, w których stacjonują restauracje. Można w nich spróbować prawdziwie hiszpańskiej kuchni z takimi potrawami jak cocido, callos a la madrilena czy też cordero asado.

Miłośnicy muzeów i wszelkiej sztuki w Madrycie mają okazję zwiedzić słynne Muzeum Cerralbo oraz Pałac Królewski. Wśród stałych wystaw zobaczyć na własne oczy można dzieła malowane i rzeźbione najwybitniejszych europejskich artystów różnych stuleci.

Barcelona

Drugim największym miastem Hiszpanii jest Barcelona, czyli stolica Katalonii. W mieście znajduje się aż 9 wyjątkowych obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Szczególną atrakcją Barcelony jest Sagrada Familia, czyli dzieło życia Antonio Gaudiego – geniusza architektury. Budowę Katedry rozpoczęto w 1882 roku. Do dziś jej jednak nie ukończono. Pomimo tego każdego roku odwiedzana jest przez miliony turystów z całego świata. Stała się ona symbolem Barcelony.

barcelona
Barcelona

Innymi wyjątkowymi dziełami Antonio Gaudiego, które bezapelacyjnie warto odwiedzić są Casa Vicens, Casa Calvet czy też Casa Mila. To właśnie Casa Mila była ostatnim dziełem Gaudiego. W projekcie trudno znaleźć prostą kreskę i m.in. to stanowi o jego wyjątkowości.

Stolica Katalonii niewątpliwie kojarzy się również z piłką nożną. Dla osób fascynujących się tym sportem punktem wartym odwiedzenia jest stadion FC Barcelony – Camp Nou, który może pomieścić prawie 100 tys. widzów.

Walencja

Trzecim miastem Hiszpanii, które warto obrać za cel podróży do tego Królestwa jest Walencja. Miasto to położone jest nad Morzem Śródziemnym. Stanowi więc idealne miejsce pobytu dla osób lubujących się w kąpielach w tym pięknym akwenie. Nie oznacza to jednak, że plaże są jedynym punktem wartym zobaczenia w Walencji. W mieście warta odwiedzin jest wyjątkowa Katedra z 1262 roku, która zawiera w sobie kilka stylów architektonicznych.

Oprócz wspomnianej katedry Walencja skrywa w sobie piękny ogród botaniczny mający przeszło 500-letnią historię. Zwiedzanie miasta powinno także obejmować muzea takie jak Muzeum Sztuk Pięknych, w którym prezentowane są m.in. dzieła El Greca czy Goi.

A na zakończenie…

❤️️ Mam nadzieję, że powyższe materiały są dla Ciebie przydatne. Jeśli tak to pomyśl nad donacją na potrzeby dalszego rozwoju tej strony poprzez: https://ko-fi.com/polacos

Odwiedź nas na:

🗺 Poznaj nasze przewodniki po miastach w Hiszpanii: https://bit.ly/polacos-atrakcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *