Jakie technologie użyte są w butach wspinaczkowych La Sportiva?

Zastanawiasz się nad zakupem nowych butów górskich? Producenci obuwia prześcigają się w propozycjach, tak że czasem ciężko połapać się w nowych technologiach. W poniższym tekście znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i dowiesz się jakie innowacyjne systemy proponuje jedna z topowych marek outdoorowych La Sportiva.

La Sportiva, czyli marka z historią

La Sportiva to marka znana i ceniona od wielu lat wśród wspinaczy i alpinistów. Słynie z produkcji obuwia górskiego, wspinaczkowego i ekspedycyjnego oraz odzieży technicznej do wielu sportów outdoorowych. Wywodzi się z niedużego, włoskiego miasteczka i od ponad stu lat oferuje miłośnikom gór buty najlepszej jakości, wyposażone w najnowsze technologie, zapewniające ich użytkownikom bezpieczeństwo, wygodę i komfort na szlaku. Dzięki dbałości o szczegóły, takie jak wyselekcjonowane materiały i tworzywa, a także zastosowanie specjalistycznych technologii i staranny sposób wykonania, w butach marki La Sportiva szczyty zdobywają zarówno mniej zaawansowani turyści jak i znani alpiniści i himalaiści. Ogromne doświadczenie firmy sprawia, że znana jest na całym świecie i należy do czołówki marek oferujących obuwie outdoorowe.

Buty La Sportiva

Marka oferuje szeroką gammę obuwia outdoorowego, od butów podejściowych po wysoko wyspecjalizowane buty do wspinaczki wysokogórskiej, a nawet obuwie skiturowe. Firma najbardziej zasłynęła jednak z produkcji butów wspinaczkowych, a to wszystko dzięki pozytywnym opiniom znanych himalaistów, którzy zaopatrują się w sprzęt marki La Sportiva. Do kultowych już modeli możemy zaliczyć buty wspinaczkowe Miruna, Katana czy też Otaki. Ten włoski producent na tym jednak nie poprzestaje. W jego ofercie znajdziemy również szeroki wachlarz butów trekkingowych, które nadają się nawet dla osób mniej doświadczonych i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z turystyką górską. Obuwie tej marki to gwarancja jakości i precyzji wykonania. Dzięki doborowi nowoczesnych materiałów i innowacyjnych technologii zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo i wygodę w ekstremalnych warunkach górskich, zaś niesztampowe połączenia kolorystyczne wyróżniają buty tej marki na tle innych firm i zapewniają wyjątkowy wygląd i styl.

Nowoczesne technologie

To co wyróżnia markę La Sportiva i zapewnia popularność ich obuwia wśród wspinaczy i alpinistów, to przede wszystkim zastosowanie wielu niezawodnych, innowacyjnych technologii. Mimo zachowania tradycji tych butów, od ponad stulecia produkowanych we Włoszech, marka nie spoczęła na laurach i ciągle testuje nowe rozwiązania, z myślą o najwyższym bezpieczeństwie i komforcie na szlaku.

  • Gore-Tex– technologia, zapewniająca wodoodporność przy jednoczesnej optymalnej oddychalności. Niezastąpiony i niezawodny system, w który koniecznie powinny być wyposażone wysokiej jakości buty trekkingowe.
  • Vibram- rozpoznawalna na całym świecie marka, zapewnia doskonałą przyczepność podeszwy do podłoża i zapobiega ślizganiu się. Vibram to niekwestionowany lider wśród producentów podeszw do obuwia outdoorowego.
  • 3D Flex System- zapewnia odpowiednie zginanie buta podczas chodzenia, przy jednoczesnej stabilizacji i ochronie stawu skokowego.
  • System Impact Brake- wysoko wyspecjalizowana technologia zapewniająca podeszwie lepszą przyczepność na stromych zboczach gór oraz odpowiadająca za amortyzację wstrząsów.
  • Nubuk i mikrofibra- zastosowanie tych materiałów oraz innych nowoczesnych tkanin, zapewnia butom lepszą oddychalność i zapobiega przegrzewaniu i poceniu się stopy.

Zobacz ofertę butów trekkingowych i odzieży również na stronie: https://sklep.jack-wolfskin.pl/kobieta/spodnie-i-spodnice/spodnie-trekkingowe-damskie.html i wybierz coś dla siebie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *