Playa de Silencio w Asturii oraz pueblo Cudillero

Playa de Silencio w Asturii – dziewicze, dzikie, rajskie i bardzo wyjątkowe. Taka jest właśnie plaża Silencio, jedna z najpiękniejszych plaż wzdłuż wybrzeża Asturii. Ostre skały i szum morza witają nas z daleka. Odkryj jedną z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych plaż Morza Kantabryjskiego na zachodnim wybrzeżu Asturii.

Poniższe linki są linkami afiliacyjnymi. Oznacza to, że jeśli klikniesz na dany link, a następnie zakupisz produkt, otrzymam niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Bilety lotnicze

Zobacz jakie są możliwe loty do tej lokalizacji.

Wynajem Auta

No i musisz się czymś poruszać. Zobacz nasze propozycje:

Hotele

Musisz gdzieś mieszkać. Oto nasze propozycje:

Playa de Silencio w Asturii – dziewicze, dzikie, rajskie i bardzo wyjątkowe. Taka jest właśnie plaża Silencio, jedna z najpiękniejszych plaż wzdłuż wybrzeża Asturii. Ostre skały i szum morza witają nas z daleka. Odkryj jedną z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych plaż Morza Kantabryjskiego na zachodnim wybrzeżu Asturii.

Tak wyjątkowa plaża musiała mieć równie wyjątkową nazwę. Dlaczego nazywa się plaża Silencio? Właściwie jest ona również znana jako Playa d’El Gavieiru, ale jej bardziej zwyczajowa nazwa jest w sam raz. Imponujące masywy skalne działają jak naturalny falochron, chroniący przed falami i tworzący oazę spokojnych i cichych wód. Ziemski raj, którego pozostało już niewiele i który musimy chronić.

❤️ Jak dojechać do plaży El Silencio?
W ostatnich latach dostępność do tej plaży znacznie się poprawiła. Wymaga to jednak odrobiny wysiłku. Bardzo mało, ale wystarczająco dużo, aby nawet w szczycie sezonu plaża Silencio nie osiągała tak wysokiego obłożenia jak większość plaż w okolicy. Jest to jednak trend, który w ostatnich latach ulega zmianie. Zalecam unikanie wysokiego sezonu, jak to tylko możliwe.

Aby dostać się tam samochodem, musimy udać się do wioski Castañeras. Stamtąd trzeba już tylko podążać za znakami i skręcić w dość wąską okrężną drogę. Zanim dotrzecie w pobliże plaży Silencio, po prawej stronie zobaczycie mały parking.

Droga jest jednokierunkowa, a na poboczu zazwyczaj stoi rząd zaparkowanych samochodów. Jeśli jest poza sezonem i nie ma zbyt wielu turystów, na pewno bez problemu znajdziesz miejsce dla siebie. Jeśli nie możesz go znaleźć, po prostu jedź tą samą drogą i zaparkuj na płatnym parkingu (jest dość tani).

Po zaparkowaniu samochodu czas na mały spacer, około 10 lub 15 minut. Piesza wędrówka, mimo że bardzo stroma, doskonale nadaje się dla rodzin. Ostatni odcinek składa się ze schodów z poręczami.

❤️ Dlaczego plaża Silencio jest tak wyjątkowa?
Zdjęcia nie pozostawiają żadnych wątpliwości. To robi wrażenie. 300 metrów długości i 30 metrów szerokości, całkowicie dziewicza i dzikia. Nie ma tam ratowników, pryszniców, barów plażowych, niebieskiej flagi ani niczego innego. Tylko ty, krajobraz i morze. Wiem. Nie jest to oczywiście jedyna dziewicza plaża w Asturii, ale czytaj dalej, ponieważ ma ona pewne cechy, które czynią ją wyjątkową.

To tak, jakby plaża Silencio była wybrukowana kamieniem. Duże głazy pod powierzchnią morza i małe kamyczki na brzegu. Tutaj kamień zastępuje piasek, ten złoty piasek tak charakterystyczny dla kantabryjskich plaż, który w tej okolicy jakby zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Nie martw się, nie przegapisz tego. To właśnie brak piasku daje nam ten piękny i krystaliczny kolor wody morskiej wzdłuż całego brzegu. Szmaragdowozielony kolor również nietypowy dla asturyjskich plaż. Ta plaża jest wyjątkowa i idealna do zabrania w plecaku zestawu do snorkelingu. W niewielu miejscach w północnej Hiszpanii będziesz mógł podziwiać dno morskie tak jak tutaj.

Teren do pływania zmienia się znacznie w zależności od pływów. W czasie przypływu jest tu dużo miejsca do kąpieli bez wchodzenia na skalistą platformę na dnie. Jednak w czasie odpływu nie będziesz miał wyboru. Aby móc chodzić po skałach, radzę założyć zamknięte sandały lub buty. Twoje stopy będą Ci wdzięczne. Aha i jeszcze jeden drobiazg, może przejrzystość wody was zwiedzie. Ale mówię Wam: woda jest bardzo bardzo zimna .

❤️ Co zobaczyć w okolicy plaży El Silencio
Jest to jeden z piękniejszych obszarów w Asturii. Znajdziesz tam urocze wioski rybackie, strzeliste klify i wiele plaż, które warto poznać.

✔️ CUDILLERO. Mówi się, że jest to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Asturii. Trudno jest obalić to twierdzenie. A faktem jest, że Cudillero ma to wszystko. To małe nadmorskie miasteczko znajduje się zaledwie 15 minut jazdy samochodem od plaży Playa del Silencio i co roku przyciąga wielu turystów. Udało się jednak zachować jego istotę. Kolorowe domki, niezapomniane punkty widokowe i port rybacki, który każdego dnia zaopatruje restauracje w świeże i pyszne produkty.

Mówi się, że miasteczko Cudillero jest jednym z najpiękniejszych w Asturii. Mamy do czynienia z wioską rybacką, która przez lata i wzrost ruchu turystycznego nie straciła nic ze swojego uroku. Zadziwia błękitem i zielenią morza, wielobarwną eksplozją tradycyjnych domów i intensywną zielenią otaczającej je roślinności.

Cudillero jest położone na zachodnim wybrzeżu Asturii. Jego historia sięga XIII wieku. W tym czasie ludność była już w pełni oddana rybołówstwu. I tak było przez wieki, aż po dzień dzisiejszy. Port rybacki, który z czterech stron jest przesiąknięty morzem i rybołówstwem. I bez wątpienia jest to miejsce, które samo w sobie zasłużyło na wpisanie na listę najważniejszych miejsc w Asturii.

✔️ CABO DE VIDIO. Jeszcze bliżej mamy te spektakularne klify. Polecam zaparkować w pobliżu latarni morskiej Vidio i przejść się ścieżką wzdłuż wybrzeża. To jest po prostu wspaniałe. Plaże, punkty widokowe i niesamowite widoki w odległości zaledwie pół godziny spaceru.

✔️ PLAŻA LA GUEIRÚA. Ta plaża jest bardzo nieznana. Znajduje się dosłownie obok Playa del Silencio, ale dostęp do niej jest nieco skomplikowany. Z miasta Santa Marina trzeba iść około 20 minut wzdłuż ścieżki, która kończy się przejściem po stromych schodach. Nagrodą jest dzika plaża bardzo kamienista i super fotogeniczna. Aha i jeszcze z wodospadem w zestawie

A na zakończenie…

❤️️ Mam nadzieję, że powyższe materiały są dla Ciebie przydatne. Jeśli tak to pomyśl nad donacją na potrzeby dalszego rozwoju tej strony poprzez: https://ko-fi.com/polacos

Odwiedź nas na:

🗺 Poznaj nasze przewodniki po miastach w Hiszpanii: https://bit.ly/polacos-atrakcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *