Różnica pomiędzy TIE, NIE lub certyfikatem rezydencji

To będzie krótki wpis aczkolwiek mam nadzieję, że w końcu pomoże wam rozróżniać te dokumenty. Bardzo często dochodzi do pomyłek w zbieraniu dokumentacji, a także błędu logicznego, który powoduje, że duża część ludzi nie jest w stanie powiedzieć czym są te dokumenty i kiedy są one wam potrzebne.

Wobec wielu zapytań, jakie otrzymaliśmy w ostatnich tygodniach, dotyczących “słynnego zielonego numeru NIE“:

Numer N. I. E. jest to numer identyfikacyjny Obcokrajowca (wyłącznie numer), i administracyjnie utożsamia nas z organami państwa hiszpańskiego. Zwykle zaczyna się od X lub Y i będzie nam towarzyszyć przez całe życie, aż do momentu uzyskania obywatelstwa. Cudzoziemiec może mieć numer NIE i nie posiadać legalnego pobytu.

Dokument T. I. E. jest dokumentem z tworzywa sztucznego wielkości karty kredytowej, jest to dowód osobisty obcokrajowca, dokument ten zawiera dane identyfikacyjne, zdjęcie, numer NIE i rodzaj zezwolenia na pobyt w Hiszpanii.

Certyfikat rejestracji obywateli Unii (certificado de residencia de ciudadano de la ue) jest to zaświadczenie wydane dla obcokrajowców, którzy posiadają obywatelstwo kraju Unii Europejskiej, dokument ten zawiera numer N. I. E.

Dzięki temu certyfikatowi można legalnie pracować i przebywać w Hiszpanii.

Należy zaznaczyć, że osoby wspólnotowe (posiadające obywatelstwo jednego z krajów UE) nie muszą uzyskiwać zagranicznego dowodu osobistego (TIE).

A na zakończenie…

❤️️ Mam nadzieję, że powyższe materiały są dla Ciebie przydatne. Jeśli tak to pomyśl nad donacją na potrzeby dalszego rozwoju tej strony poprzez: https://ko-fi.com/polacos

Odwiedź nas na:

🗺 Poznaj nasze przewodniki po miastach w Hiszpanii: https://bit.ly/polacos-atrakcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *