niemcy koronavirus

Niemcy: Kolejne regiony Hiszpanii uznane za miejsca wysokiego ryzyka

W piątek Niemcy dodały trzy regiony północnej Hiszpanii do swojej listy miejsc wysokiego ryzyka, co oznacza, że ​​każdy przybywający z tych obszarów będzie musiał przedstawić negatywny test na koronawirusa lub przejść 14 dniową kwarantannę.

Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych ostrzega przed podróżowaniem do regionów Katalonii, Nawarry i Aragonii po gwałtownym wzroście liczby przypadków COVID-19 w tym kraju.

Decyzja nastąpiła po tym, jak niemiecki Instytut Roberta Kocha (RKI) ds. Zwalczania chorób dodał te trzy regiony do listy wysokiego ryzyka.

„Obowiązkowej kwarantanny można uniknąć tylko poprzez przedstawienie negatywnego wyniku testu COVID-19” – powiedział minister.

Ministerstwo już we wtorek odradzało podróżowanie (jeżeli nie jest konieczne) do tych trzech regionów, ale zaostrzone ograniczenia  wprowadzone w piątek podkreślają rosnący niepokój związany z powracającymi wczasowiczami, którzy przywożą wirusa ze sobą.

Dotknięte regiony obejmują turystyczne hotspoty Barcelony i plaże Costa Brava.

Niemcy, które same zmagają się z gwałtownym wzrostem liczby przypadków, ogłosiły obowiązkowe, bezpłatne testy na koronawirusa na lotniskach dla każdego, kto wjeżdża do kraju z obszaru wysokiego ryzyka.

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn powiedział w piątek, że spodziewa się uruchomienia programu w przyszłym tygodniu.

Powiedział, że podróżni powracający z obszarów niezagrożonych, którzy chcą poddać się testom, będą mieli również bezpłatny dostęp do testów w ciągu 72 godzin od przybycia do Niemiec.

„Rosnące liczby zakażeń w Niemczech są wyraźnym sygnałem ostrzegawczym. Wirus nie bierze urlopu – powiedział.

Niemcy zgłosiły w piątek dodatkowe 870 przypadków koronawirusa, co daje łączną liczbę 208,698.

Spośród nich do tej pory 9141 osób zmarło z powodu wirusa.

Szef RKI Lothar Wieler wyraził w tym tygodniu „wielkie zaniepokojenie” wzrostem liczby przypadków, który pojawia się, gdy kraje w całej Europie zmagają się ze wzrostem liczby infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *