Wyspy Kanaryjskie ubezpieczyły się na wypadek zarażenia turystów koronawirusem

Wyspy Kanaryjskie wykupiły ubezpieczenie, aby pokryć potencjalne koszty, jakie odwiedzający mogą ponieść w przypadku zarażenia koronawirusem – poinformował w środę regionalny rząd archipelagu.

Zgodnie z umową zawartą z hiszpańskim oddziałem francuskiego ubezpieczyciela AXA, każdy turysta, który uzyska pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 podczas pobytu, będzie uprawniony do bezpłatnej opieki medycznej, repatriacji i dodatkowego zakwaterowania w ramach kwarantanny – czytamy w oświadczeniu.

Wyspy w północno-zachodniej Afryce są „pierwszym hiszpańskim regionem, w którym turyści, zarówno hiszpańscy, jak i zagraniczni, otrzymają gwarancję pokrycia kosztów związanych z wirusami”, powiedział szef regionalnej turystyki Yaiza Castilla.

Ochrona jest skuteczna i bezpłatna dla odwiedzających, ale obejmie tylko tych, którzy nie zostaną zainfekowani od momentu przyjazdu, nie zaś byli zainfekowani wcześniej niż przyjazd na wyspy.

Ubezpieczenie zostanie aktywowany tylko wtedy, gdy turysta nie będzie posiadać osobistego ubezpieczenia na pokrycie wszystkich kosztów.

Turystyka stanowi około 35 procent PKB Wysp Kanaryjskich, a turyści z Wielkiej Brytanii stanowią około jednej trzeciej wszystkich odwiedzających.

Pandemia COVID-19 dotknęła Hiszpanię mocniej niż większość krajów, powodując do tej pory 28 499 zgonów i trzymiesięczną blokadę, która sparaliżowała sektor turystyczny.

Pomimo znacznie niższego wskaźnika infekcji niż w Hiszpanii kontynentalnej, sektor turystyczny na wyspach ucierpiał z powodu decyzji Wielkiej Brytanii z zeszłego miesiąca, aby wymagać od wszystkich osób powracających z Hiszpanii, bez względu na region, poddania się kwarantannie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *