Szwajcaria: Przybywający z Hiszpanii z obowiązkową kwarantanną.

Ministerstwo zdrowia Szwajcarii podało w środę, że podróżni powracający do Szwajcarii z Hiszpanii kontynentalnej będą musieli poddać się kwarantannie, dodając Hiszpanię do listy krajów postrzeganych jako kraje o podwyższonym ryzyku transmisji COVID-19.

Oprócz Hiszpanii, jednego z krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa, w której umarło ponad 28 000 osób, szwajcarskie ministerstwo zdrowia dodało również Singapur i Rumunię.

Ograniczenia kwarantanny, które wchodzą w życie w sobotę, nie dotyczą osób powracających z hiszpańskich Balearów lub Wysp Kanaryjskich.

Około 46 krajów, w tym Argentyna, Brazylia, Meksyk, RPA i Stany Zjednoczone, również znajdują się na szwajcarskiej liście kwarantannowej.

Ministerstwo podało, że osoby, które przebywały w jednym z krajów uznanych jako miejsca o wysokim ryzyku zakażenia COVID-19 „w dowolnym momencie w ciągu 14 dni poprzedzających ich wjazd do Szwajcarii, muszą udać się bezpośrednio do miejsca zakwaterowania” i pozostać tam przez 10 dni. .

Rosja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Azerbejdżan zostaną usunięte z listy w sobotę.

W następstwie podobnych działań podjętych przez Wielką Brytanię Niemcy dodały w piątek trzy północne regiony Hiszpanii do listy miejsc docelowych wysokiego ryzyka, co oznacza, że ​​każdy przybywający z tych obszarów będzie musiał przedstawić negatywny test na koronawirusa lub pozostać na kwarantannie przez 14 dni.

Madryt powiedział w zeszłym tygodniu, że w Hiszpanii nie było drugiej fali, a kraj jest „bezpieczny” dla turystów, pomimo gwałtownego odbicia epidemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *