Jakie będą nowe zasady dla dzieci w szkole w Hiszpanii?

Jakie będą zasady dla dzieci w szkole w Hiszpanii?

Jakie będą nowe zasady dla dzieci w szkole w Hiszpanii ? Mniejsze grupy klasowe, lekcje na świeżym powietrzu i  rozmowy na temat koronawirusa to tylko niektóre z omawianych w Hiszpanii środków, aby dzieci mogły fizycznie wrócić do swoich klas we wrześniu tego roku.

Hiszpańska minister edukacji Isabel Celaá spotkała się niedawno ze swoimi regionalnymi odpowiednikami, aby uzgodnić niezbędne środki bezpieczeństwa na następny rok szkolny, co zapowiada powrót zajęć szkolnych w całej Hiszpanii.

Oto środki, które będą wymagane w każdej placówce edukacyjnej w Hiszpanii, aby uczniowie mogli fizycznie wrócić do swoich klas we wrześniu:

Mniejsze grupy

Dla dzieci do 10 roku życia (od przedszkola do czwartej klasy szkoły podstawowej włącznie) centralny organ edukacyjny Hiszpanii zaproponował grupy od 15 dzieci do maksymalnie 20 uczniów.

Nie oczekuje się od nich zachowania bezpiecznej odległości 1,5 metra ani noszenia maski na twarz, chyba że opuszczą swoje klasy lub teren szkoły.

Maksymalna pojemność sal lekcyjnych nie została jeszcze potwierdzona dla uczniów w wieku 11 lat i starszych, chociaż Celaá mówi, że jeśli nie będzie szczepionki do września, „w szkołach będzie połowa uczniów”.

„Oznacza to, że niektórzy uczniowie będą uczyć w szkole, a inni przez Internet”.

Maski na twarz i dystans społeczny

Uczniowie w wieku od 11 do 18 lat (piąta i szósta klasa szkoły podstawowej, gimnazjum i „bachillerato”) będą musieli zachować bezpieczną odległość co najmniej 1,5 metra między sobą.

Maski na twarz będą obowiązkowe, kiedy nie będą mogli utrzymać tej odległości, ale nie wtedy, gdy siedzą przy swoich ławkach.

Więcej nauki na świeżym powietrzu

Szkoły będą traktować priorytetowo wykorzystanie przestrzeni zewnętrznych do zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych, zamiast przestrzeni zamkniętych, takich jak sale lekcyjne.

Bardziej rygorystyczna higiena

Oczekuje się, że uczniowie będą często i skrupulatnie myć ręce, przypominając o unikaniu dotykania nosa, oczu i ust, a także o używaniu tylko jednorazowych chusteczek.

Plany awaryjne

Każda szkoła lub placówka edukacyjna będzie musiała mieć „plan rozpoczęcia roku szkolnego” i plany awaryjne przed wrześniem, a także pracownika, który będzie odpowiedzialny za wszystko, co dotyczy Covid-19 i radzenie sobie z wszelkimi infekcjami.

Więcej dezynfekcji

Placówki edukacyjne powinny być sprzątane co najmniej raz dziennie, a toalety co najmniej trzy razy dziennie.

Im więcej świeżego powietrza, tym lepiej

Oczekuje się, że personel będzie zapewniał częstą wentylację pomieszczeń szkolnych i utrzymywał otwarte okna tak długo, jak to możliwe, gdy pozwala na to pogoda.

Szybkie radzenie sobie z objawami

Jeśli u ucznia zaczną pojawiać się objawy koronawirusa, zostanie zabrany do izolowanego miejsca, będzie miał założoną maskę na twarz.

Członkowie personelu zadzwonią do najbliższego ośrodka zdrowia, a w przypadku poważnych objawów zadzwonią na hiszpański numer alarmowy 112 lub regionalny numer alarmowy.

Jakie będą zasady dla dzieci w szkole w Hiszpanii? Tego dowiemy się już za dwa tygodnie.

A na zakończenie…

❤️️ Mam nadzieję, że powyższe materiały są dla Ciebie przydatne. Jeśli tak to pomyśl nad donacją na potrzeby dalszego rozwoju tej strony poprzez: https://ko-fi.com/polacos

Odwiedź nas na:

🗺 Poznaj nasze przewodniki po miastach w Hiszpanii: https://bit.ly/polacos-atrakcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *