Praktyczne wskazówki przed wylotem do Hiszpanii

Praktyczne wskazówki przed wylotem do Hiszpanii

Praktyczne wskazówki przed wylotem do Hiszpanii

Zawarte tutaj praktyczne wskazówki przed wylotem do Hiszpanii pozwolą Ci na bezpieczną, a co najważniejsze spokojną podróż do naszych apartamentów. Oczywiście jeżeli nie czujesz się na siłach, aby zarezerwować samodzielnie całą podróż – my możemy zrobić to za Ciebie (więcej informacji znajdziesz poniżej).

Poniższe informacje zostały przygotowane z uwzględnieniem linii lotniczych Ryanair. Aby zapoznać się bardziej szczegółowo, przejdź na stronę konkretnego przewoźnika i tam szukaj informacji lub zapytaj nas.

ZAKUP BILETU

Sprawdź, czy rezerwacja lotu powrotnego w osobnej transakcji jest tańsza

Wszystko, co musisz zrobić, to ukończyć rezerwację w obie strony w oddzielnych transakcjach. Teraz to nie zawsze działa, ale warto sprawdzić, czy bilet nie jest tańszy.

Wymiary i ilość bagażu

Sam bilet uprawnia Cię do wzięcia na pokład małego bagażu (40 cm x 20 cm x 25 cm 5kg), także podczas zakupu biletu dodaj (dodatkowo płatne) bagaże podręczne (55 x 40 x 20cm 10kg) lub/i bagaż rejestrowy (119 x 119 x 81cm 20kg) ale pamiętaj aby nie przekraczać rozmiaru i wagi.

Rozmiar i waga bagażu

Jeśli dodasz priorytet do rezerwacji,, będziesz mógł wnieść na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego.

Jeśli podróżujesz z dzieckiem (do 23 miesiąca życia), możesz wnieśćć ze sobą torbę niemowlęcą o wadze do 5 kg, za darmo.

Wybór miejsc w samolocie

Miejsca w samolocie dobiera automatycznie system podczas dokonywania odprawy. Tak więc możecie przez te 3h nie siedzieć razem. Jeżeli chcesz siedzieć razem wówczas musisz ponieść opłatę.

Zanim wsiądziesz na pokład, sprawdź swoją kartę pokładową, aby sprawdzić, czy musisz wejść przednimi czy tylnymi drzwiami samolotu

Odprawa Online

W Ryanair tylko odprawa online jest darmowa. Podczas rezerwacji lotu otrzymasz e-mail z linkiem “Zarządzaj moją rezerwacją”. Odprawa dostępna jest od 15 dni przed wylotem aż do 2h przed ale tylko na 24 godziny przed wylotem jest ona całkowicie darmowa. Rezerwacje dokonane na lotnisku lub za pośrednictwem ich call center są drogie i zdecydowanie nie polecane. Wydrukuj swoją kartę pokładową przed przybyciem na lotnisko lub zostaniesz obciążony dodatkową opłatą za ponowne wystawienie. Możesz również skorzystać z aplikacji Ryanair i uzyskać kartę pokładową mobilną.  Jeśli zapłaciłeś za bagaż rejestrowany, odpraw się online w normalny sposób i oddaj swój bagaż na głównej sali przed przejściem bramek bezpieczeństwa. Miejsca gdzie oddasz swój bagaż będą otwarte od dwóch godzin przed lotem do 40 minut przed.

 

Trochę więcej przydatnych informacji zanim ruszysz w podróż

Przygotuj się do podróży. Punkty odpraw Check-in są otwierane na 3 godziny przed planowaną godziną odlotu samolotu, dlatego zalecamy przybycie na lotnisko, z co najmniej takim 2 godzinnym wyprzedzeniem. Punkty odpraw Check-in są zamykane na 40 minut przed planowanym odlotem, natomiast zamknięcie wyjść Gate następuje na 30 minut przed planowanym odlotem. Przybycie na lotnisko z opóźnieniem może skutkować niewpuszczeniem pasażera na pokład samolotu.

Sprawdź dokumenty. Na początku spakuj do torebki, plecaka  czy marynarki wszystkie niezbędne dokumenty: paszport, dowód osobisty, wydrukowana karta pokładowa Ryanair (lub mobilna karta pokładowa w telefonie)

Spakuj się rozsądnie. Uwzględnij porę roku, pogodę, wagę i rozmiar bagażu podręcznego oraz bagażu rejestrowanego. Regulamin przewozu bagażu realizowany jest w oparciu o przepisy i procedury określonego przewoźnika. Przygotuj się odpowiednio do kontroli bezpieczeństwa. Spakuj do pojedynczej przeźroczystej, zamykanej, plastikowej torebki wszystkie płyny, aerozole i żele* przy uwzględnieniu, że każdy pojemnik nie może przekraczać pojemności 100 ml. Pamiętaj, że spakowane płyny, aerozole i żele* powinny swobodnie mieścić się w torebce o pojemności nieprzekraczającej 1 litra. Przed kontrolą bezpieczeństwa na terenie lotniska w dedykowanych automatach można nabyć torebki. Każdy pasażer może wnieść tylko jedną taką torebkę.

*pasty, emulsje, płynne/stałe mieszanki oraz zawartość pojemników pod ciśnieniem, takie jak pasty do zębów, żele do włosów, napoje, zupy, syropy, perfumy, pianki do golenia oraz inne produkty o podobnej konsystencji.

Sprawdź status lotów. Śledź zmiany w rozkładach na stronie internetowej lotniska lub u przewoźnika. Informacje o statusie lotów podawane są zwykle z odpowiednim wyprzedzeniem.

Odprawa. Po przybyciu na lotnisko, pasażer przed wejściem na pokład samolotu, podlega określonym procedurom. Jeśli posiadasz bagaż podręczny, skieruj się z dokumentem tożsamości i kartą pokładową do punktu kontroli bezpieczeństwa. Jeśli zaś posiadasz bagaż rejestrowany, udaj się z dokumentem tożsamości i kartą pokładową do stanowiska odpraw Check-in. Po nadaniu bagażu przejdź do punktu kontroli bezpieczeństwa. W obu przypadkach, po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, udaj się do wyjść (Gate) – na karcie pokładowej znajduje się informacja, z którego wyjścia „Gate” następuje przejście do samolotu. Teraz spokojnie oczekuj na lot.

W samolocie

Odpowiedni strój do samolotu

Niby banalne, ale warto zwrócić uwagę na swój strój. Im dłużej trwa podróż, tym bardziej możesz odczuć skutki nieodpowiedniego stroju. Najważniejsza jest wygoda zadbaj, by nic Cię nie uciskało podczas dłuższego siedzenia. Nawet, jeśli podróżujesz w środku lata, na pokład zabierz skarpetki i bluzę. W samolocie działa klimatyzacja, prawdopodobnie będzie Ci chłodno. Jeśli masz dłuższe włosy, zepnij je nisko, by nie przeszkadzały przy opieraniu się o fotel.

Telefon tylko w trybie samolotowym

Choć coraz częściej pojawiają się informacje, że telefony komórkowe nie zakłócają pracy urządzeń na pokładzie, w samolotach większości linii obowiązuje zakaz używania telefonów w trakcie lotu. Wyjątkiem jest „tryb samolotowy” dostępny w większości modeli. Niektóre samoloty umożliwiają pasażerom korzystanie z pokładowej sieci Wi-Fi. Przeważnie jest to jednak usługa płatna.

Możesz zabrać jedzenie na pokład

To nie prawda, że do samolotu nie można zabrać jedzenia. Jeśli nie wykupujesz posiłku na pokładzie, możesz zgłodnieć w trakcie lotu. Zabierz na pokład drobne przekąski lub kanapki – byle nie miały zbyt intensywnego zapachu i nie kruszyły się za bardzo. Ograniczenie dotyczy jedynie napojów. Aby je ominąć, kup napój w hali odlotów, już po przejściu kontroli. Jedzenie dla dzieci to zupełnie inny temat. Rodzice czy opiekunowie mogą zabrać na pokład mleko lub inne potrawy dla dziecka. Podczas kontroli należy je osobno okazać. Z reguły aby wnieść posiłek dla dziecka, rodzic musi go skosztować. W większości samolotów jest możliwość podgrzania jedzenia w mikrofalówce.

Efekt zatkanych uszów

Podczas startu i lądowania zmiany ciśnienia powodują uczucie zatkanych uszu. Jeśli dodatkowo masz katar, może to być dość nieprzyjemne. Jest kilka sposobów, by poradzić sobie z tym problemem. Spróbuj przełykać ślinę, żuć gumę lub ssać cukierka. To powinno złagodzić objawy. Jeśli masz problem z katarem, pół godziny przed startem i lądowaniem zaaplikuj sobie krople do nosa. Jeśli strach przed lataniem powoduje u Ciebie dolegliwości żołądkowe, przygotuj się do podróży – wyśpij się przed lotem, zjedź lekki posiłek i spróbuj znaleźć coś, co pozwoli Ci skupić myśli na czymś przyjemnym – mogą to być książka, ulubiona muzyka czy rysowanie.

Dziecko będzie się nudzić

Choćby było największym pasjonatem lotnictwa, każde dziecko po dłuższej chwili w bezruchu zacznie się nudzić. Warto przygotować się na taki moment. Jeśli nie możecie zabrać ze sobą ulubionych zabawek, powinny wystarczyć kredki i kilka kartek papieru. Poproś dziecko, żeby narysowało relację z waszej wyprawy – jak wygląda samolot, którym lecicie, lotnisko, krajobraz itp. Możecie też zagrać w gry, które nie wymagają rekwizytów – papier, kamień, nożyczki, wymyślanie słów na ostatnią literę poprzedniego itd. Możecie też fantazjować – zgadujcie, jakie miejsca mijacie, co przedstawiają chmury widziane za oknem itp.

Załóż słuchawki redukujące hałas

Chyba że chcesz co 5 minut być bombardowanym ogłoszeniami i reklamami. Ryanair jest znany z reklamowania podczas lotów. Faworytem jest ten moment, w którym sprzedają losy loterii. Czy ktoś kiedykolwiek wygrał tę rzekomą loterię? Tak czy inaczej, te reklamy zwykle ogłaszają w momencie, w którym zasypiasz, więc ładna para słuchawek redukujących hałas zapewni ci trochę spokoju podczas lotu.

Po wylądowaniu w Alicante

  • Z lotniska kursuje autobus C-6 przez 24 godziny na dobę, który jedzie do centrum Alicante niecałe 20 min.
  • Można również skorzystać z oferty taxi. Ceny za transport znajdziesz tutaj.

 

Zamelduj się w naszej Recepcji

Adres naszej recepcji to Calle Villavieja 8, Alicante(03002)

Zobacz lokalizację naszych apartamentów

Mapa naszych apartamentów

Co zwiedzić w Alicante?

Zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem lub zapytać w naszej recepcji.

A co my możemy dla Ciebie zrobić?

  • Kupimy dla Ciebie bilet oraz przypomnimy o dokonaniu odprawy online przed wylotem
  • Sprawdzimy o której masz autobus lub załatwimy Ci transport za pomocą TAXI, które zawiezie Cię do naszych apartamentów.
  • Opłata 15 EUR / bilet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *